اخبار مهدویت

مهلت ارسال آثار به جشنواره حکمت و نیایش تمدید شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم


به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، حجت‌الاسلام امیر شمس گفت: این جشنواره که با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و با محوریت نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در قالب جشنواره‌های آیات به میزبانی استان تهران در حال برگزاری است، با استقبال علاقه مندان رو برو بوده است .

وی افزود: مهلت دریافت آثار ۳۰ فروردین نظر گرفته شده بود که به درخواست هنرمندان، این زمان تا ۱۵ اردیبهشت نیز تمدید شد. این جشنواره با هدف معرفی آثار برتر پژوهشی، علمی و ادبی در حوزه عترت، تقویت مبانی دینی و بنیان‌های اخلاقی با محوریت نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه، حمایت از پژوهشگران، استادان، هنرمندان و فعالان حوزه معارف و مفاهیم عترت طاهره (ع)، جریان‌سازی و رونق بخشی به این نوع آثار پژوهشی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام شمس ادامه داد: فراخوان جشنواره در بخش‌های پژوهشی‌، هنری و آواها و خوانش ها منتشر شده و علاقه مندان می‌توانند در بخش پژوهشی با ارسال پایان نامه، رساله، کتاب، ترجمه و تصحیح نهج‌البلاغه و صحیفه‌سجادیه، شعر و داستان به دبیرخانه، در این جشنواره شرکت کنند.

دبیر اجرایی جشنواره یادآور  شد: در بخش هنری، دبیرخانه جشنواره آثار خوشنویسی و پوستر، فیلم‌های داستانی، نماهنگ کوتاه و بلند را دریافت کرده و در بخش آوایی نیز خطبه‌خوانی نهج‌البلاغه و نیایش‌خوانی صحیفه‌ سجادیه برگزار می‌شود. هیأت داوران جشنواره آثاری را که  از سال ۹۰ تاکنون تولید شدند مورد بررسی و ارزیابی خواهد کرد.علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این جشنواره می‌توانند به نشانی www.hekmatoniayesh.com مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/برای مشاهده منبع مطلب کلید کنید

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن